Otwarcie oddziału produkcyjnego BE Group w Trębaczewie

30 maja 2012

Przedruk artykułu Małgorzaty Urbanek „Stal, Metale i Nowe Technologie”


Oddział w centrum zainteresowania

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega potencjał Polski jako kraju leżącego w centrum Starego Kontynentu. Nie inaczej było w przypadku firmy BE Group, która 29 maja dokonała uroczystego otwarcia oddziału produkcyjnego w Trębaczewie. Miejsce to ma być scentralizowanym ośrodkiem produkcyjnym firmy ukierunkowanym na klientów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Szwecji i Finlandii.

Obszar trębaczewskiego oddziału produkcyjnego BE Group to blisko 35 tys. m²

Mimo że centrum produkcyjne firmy BE Group działa od lipca 2011 r., dopiero teraz doczekało się oficjalnego otwarcia. Na uroczystą ceremonię przybyli włodarze firmy oraz goście z kraju i zagranicy. Wszyscy jednoznacznie podkreślali zalety nowej lokalizacji. – Polska jest ważną częścią przemysłowej Europy – mówił Roger Johansson, dyrektor naczelny BE Group. – Leży blisko naszych najważniejszych oraz potencjalnych klientów. Jest to również dobry punkt do kompletacji i wysyłek, ponieważ znajduje się blisko naszego centrum logistycznego w Ostrawie. Na naszą decyzję wpłynął także fakt, że w Polsce nietrudno o silną, kompetentną i wykwalifikowaną kadrę – podsumował. – Wierzymy, że możemy przenieść politykę firmy ze Szwecji i z Finlandii do nowo powstałego oddziału produkcyjnego w Polsce – dodał Nikolai Makarov, dyrektor zarządzający na Europę Centralną i Wschodnią.


Magazyn pozwala na zgromadzenie materiału na 2-3 tygodnie produkcji

Ważnymi punktami majowego wydarzenia były zwiedzanie obiektu oraz prezentacja możliwości produkcyjnych maszyn, które pracują w zlokalizowanym na południu Polski oddziale. Znajdują się tutaj m.in. urządzenia do cięcia gazem blach węglowych oraz plazmą i laserem blach czarnych, nierdzewnych i aluminiowych. Park maszynowy pozwala także świadczyć usługi gięcia blach o łącznej długości przekraczającej 9 m dzięki dwóm prasom krawędziowym SAFAN dającym możliwość pracy w tandemie.


Skandynawska firma świadczy usługi gięcia blach o łącznej długości przekraczającej 9 m

W trębaczewskim oddziale firmy znajduje się unikatowy jak na polskie i europejskie warunki zestaw narzędzi do gięcia blach grubych i o zróżnicowanym promieniu gięcia. Poza tym BE Group ma w swojej ofercie wiercenie i inne obróbki skrawaniem wraz z fazowaniem krawędzi, śrutowaniem, cięciem produktów długich itd.


BE Group ma w swojej ofercie m.in. produkty ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium

Obszar w Trębaczewie należący do BE Group to blisko 35 tys. m². Na tym terenie znajdują się m.in. dwie hale produkcyjne o powierzchni 2400 i 1200 m² oraz magazyn, w którym gromadzone są materiały na dwa, trzy tygodnie produkcji. Decyzją inwestora pozostawiono istniejący tu wcześniej budynek i dostosowano go do nowych wymagań. Pod uwagę wzięta została również możliwość rozbudowy obiektu, co staje się bardziej realne w perspektywie powiększenia załogi centrum produkcyjnego. Obecnie zatrudnionych jest 25 osób. – Docelowo do końca roku chcemy znacznie zwiększyć liczbę pracowników – tłumaczył Piotr Cyranowski, dyrektor zarządzający BE Group w Polsce. – Poszukujemy wykwalifikowanej kadry nie tylko w pobliskim Wieluniu, ale także w nieco oddalonej Częstochowie, zapewniając przyszłym pracownikom dojazd oraz zakwaterowanie – dodał.


Oddział firmy ma w swoim parku maszynowym urządzenie do cięcia gazowego Cięcie laserem jest wykonywane na maszynie firmy Bystronic blach węglowych ze stołem roboczym o długości 25 m

Prześlij stronę
Właśnie wysyłasz stronę "Otwarcie oddziału produkcyjnego BE Group w Trębaczewie".
Wypełnij poniższy formularz i kliknij przycisk „wyślij”.
Pana/Pani nazwisko:
 
Adres email Pana/Pani znajomych