CIĘCIE GAZOWE

CIĘCIE GAZOWE BLACH GRUBYCH ZE STALI CZARNEJ

Cięcie gazowe, nazywane także tlenowe jest bardzo popularną metodą cięcia metali. Dedykowane jest do cięcie elementów z blach grubych, ze względu na ingerencję cieplną. Proces cięcia gazowego polega doprowadzeniu materiału do tzw. temperatury zapłonu, a następnie spaleniu i wydmuchaniu płynnych tlenków metalu za pomocą strumienia tlenowego pod dużym ciśnieniem. Metoda jest skuteczna dzięki konstrukcji stosowanego tu palnika, który wydmuchuje tlen, wcześniej mieszając go w odpowiedniej proporcji z gazem palnym.

Cięcie gazowe znajduje zastosowanie do cięcia grubszych materiałów wykonanych ze zwykłej stali. 

BEGroup dysponuje nowoczesną wypalarką gazową firmy MESSER EASYTHERM o parametrach: 

 

  • cztery palniki gazowe  Alfa 
  • wykonujemy zakres cięcia od grubości #8  do grubości #250 
  • gabaryt stołu roboczego – szerokość 4m <> długość 25m . 
  • minimalny rozstaw palników 145mm na szerokości dla cięcia pasów 
  • Główną zaletą cięcia gazowego jest prostopadłość krawędzi i jakość ciętej powierzchni. 

 

Współpracujemy z wiodącymi światowymi producentami blach, a dzięki naszej niezależności, zawsze oferujemy naszym klientom właściwą jakość za właściwą cenę. Dzięki koncentracji naszej produkcji, możemy zapewnić Państwu stałe dostawy i konkurencyjne ceny. 

We współpracy z naszymi partnerami, możemy również zająć się dalszym przerabianiem materiału w komponenty gotowe do zastosowania. 

Czym więcej możemy zrobić, tym więcej czasu mogą zaoszczędzić nasi klienci.

Więcej szczegółowych informacji o cięciu gazowym uzyskacie Państwo kontaktując się z pracownikami naszego Działu Sprzedaży tutaj.