GIĘCIE NA PRASACH KRAWĘDZIOWYCH CNC

GIĘCIE NA PRASACH KRAWĘDZIOWYCH

Gięcie blach CNC to najpopularniejsza technologia obróbki plastycznej metali.

Gięcie blachy to technologia produkcji, w którym detal zmienia kształt pod wpływem nacisku odpowiednio dobrach narzędzie. Matryce i promienie muszę być precyzyjnie dopasowane do procesu zagięcia. Czynniki decydujące o doborze narzędzi do gięcia to gatunek stali, grubość detalu, promień zagięcia, a także wymiary końcowe gotowego produktu.

Podczas procesu gięcia stali, przekraczana zostaje granicę plastyczności, w przeciwieństwie do granicy wytrzymałości. Proces gięcia zachodzi wewnątrz matrycy pod naciskiem narzędzia w postaci stempla mocującego z odpowiednim wałkiem/promieniem.

BeGroup dysponuje 3 nowoczesnymi prasami krawędziowymi :

  • Safan Darley  E BRAKE 40-1600 prasa krawędziowa servo-elektryczna nacisk 65 ton , skok suwaka 290mm , prześwit Q=590mm  max. długość giętych detali 1100mm , zakres giętych detali od grubości #0,5mm do # 8mm . Zakres Promieni od R1 do R10 .
  • Safan Darley  H BRAKE 480-5100+4250 dwumodułowa prasa krawędziowa elektryczno-hydrauliczna , możliwość pracy niezależnej oraz gięcia w tandemie detali do łącznej długości 9350mm, nacisku 480 ton , zakres giętych detali od grubości  #0,5mm do grubości #30 promienie gięcia zakres od R1 do R100 w zależności od realnego wykonania rysunku technicznego.
  • Osprzęt pras krawędziowych marki WILA – stemple mocujące, wałki + matryce.

Gięcie na prasach krawędziowych

Gięcie CNC odbywa się na prasach krawędziowych przy doborze odpowiednich narzędzi. Wsparcie technologią CNC zapewnia bezpieczeństwo i dokładność pracy. Technologia CNC zapewnia bardzo wysoka precyzję powtarzalnego gięcia detali.

Gięcie krokowe

Metoda wykorzystywana do osiągnięcia dużych promieni gięcia. Polega na stopniowym, częściowym zaginaniu detalu w celu wykształcenie dużego promienia oraz odpowiedniego kąta zagięcia.

Gięcie stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to coraz bardzie popularny materiał wykorzystywany w każdym przemyśle.

Rozbudowany bank narzędziowy w postacie stempli i matryc pozwala na gięcie blach ze stali nierdzewnej. Techniczne możliwości pozwalają na gięcie detali nierdzewnych do  maksymalnej długości 9350mm

Gięcie blachy aluminiowej

Główną zaletą aluminium jest przede wszystkim jego waga. Powoduje to duże możliwości zastosowania w każdej branży przemysłowej

Gięcie aluminium CNC pozwala na dokładne modelowanie kształtów detali. Nowoczesne maszyny gwarantują powtarzalną jakość gięcia aluminium. W parku maszynowym posiadamy dwa lasery Bystronic, które umożliwiają precyzyjne cięcie aluminium.

Gięcie blach aluminiowych odbywa się na prasach krawędziowych sterowanych CNC.

 

Świadczymy usługi gięcia blach na prasach krawędziowych sterowanych numerycznie. Zachęcamy do korzystania z naszej kompleksowej oferty na wykonanie detali giętych. Możecie Państwo zamówić u nas blachy wraz z ich paleniem (gaz, plazma lub laser) i gięciem na prasach krawędziowych (krawędziarkach) oraz ukosowaniem krawędzi i śrutowaniem.

Zamówione detale dostarczymy pod wskazany przez Państwa adres. Usługa gięcia zostanie wykonana zawsze zgodnie z Państwa wymaganiami i oczekiwaniami.

Więcej szczegółowych informacji o gięciu blach można uzyskać kontaktując się z pracownikami Działu Sprzedaży tutaj.

Zapraszamy do współpracy przy gięciu blach na prasach krawędziowych!