GIĘCIE NA PRASACH KRAWĘDZIOWYCH

GIĘCIE NA PRASACH KRAWĘDZIOWYCH

Gięcie CNC to najpopularniejsza technologia obróbki plastycznej metali.

Prasa krawędziowa serwo elektryczna Safan Darley  E BRAKE 40-1600 u nacisku 65 ton pozwala na dynamiczną i precyzyjną pracę z detalami o długości maksymalnej 1100mm. Napęd elektryczny zapewnia: szybką pracę, skok narzędzia oraz proces gięcia. 

Parametry prasy serwoelektrcznnej CNC:

  • Skok suwaka 290mm
  • Prześwit Q=590mm 
  • Maksymalna długość giętych detali 1100mm ,
  • Zakres giętych detali od grubości #0,5mm do # 8mm .
  • Zakres Promieni od R1 do R10 .

Gięcie blachy to technologia produkcji, w którym detal zmienia kształt pod wpływem nacisku odpowiednio dobranych narzędzi. Matryce i promienie muszą być precyzyjnie dopasowane do procesu zagięcia. Czynniki decydujące o doborze narzędzi do gięcia to: gatunek stali, grubość detalu, promień gięcia, a także wymiary końcowe gotowego produktu.

Podczas procesu gięcia stali, przekraczana zostaje granicę plastyczności, w przeciwieństwie do granicy wytrzymałości. Proces gięcia zachodzi wewnątrz matrycy pod naciskiem narzędzia w postaci stempla z zamontowanym wałkiem/promieniem.

 

Świadczymy usługi gięcia blach na prasach krawędziowych sterowanych numerycznie. Zachęcamy do korzystania z naszej kompleksowej oferty na wykonanie detali giętych. Możecie Państwo zamówić u nas blachy wraz z ich paleniem (gaz, plazma lub laser) i gięciem na prasach krawędziowych (krawędziarkach) oraz ukosowaniem krawędzi i śrutowaniem.

Zamówione detale dostarczymy pod wskazany przez Państwa adres. Usługa gięcia zostanie wykonana zawsze zgodnie z Państwa wymaganiami i oczekiwaniami.

Więcej szczegółowych informacji o gięciu blach można uzyskać kontaktując się z pracownikami Działu Sprzedaży tutaj.